X
کاکتوس و ساکولنت - در باره ما
آinstagram@parscactus.co

در باره ما

بسم الله الرحمن الرحیم 


       سالها پیش وقتی برای اولین بار تعدادی کاکتوس جدید را در ویترین یک مغازه لباس فروشی دیدم ، قدرت حرکت از من سلب شد و محو تماشای انها شدم ، باورم نمی شد بجز چند گونه کاکتوس که در منزل داشتیم انواع دیگری هم در کشور موجود باشد .
        بعد از آن تفریح من جمع اوری پول و خرید کاکتوس بعد از طی کردن کیلومترها بود که هنوز هم ادامه دارد و از حالت تفریح خارج شده به به عنوان شغل و هدف اصلی من تبدیل گردبده است .
       در دهه 60 اطلاعات زیادی در مورد کاکتوس ها وجود نداشت و من مجبور بوذم از راه آزمون خطا کاکتوس پرورش دهم ، که گاها عواقب غم انگیزی را بهمراه داشت . حتی دانش یک ترکیب ساده خاک و یا آبیاری هم موجود نبود و اسامی گیاهان که دیگر هیچ ... 
        از ان زمان سالها می گذرد و من اکنون در گلخانه خود مشغول پرورش کاکتوس هستم و تصمیم گرفته ام علم پرورش این گیاهان اعجاب انگیز را گسترش دهم و مسیر را برای همه علاقمندان در سراسر دنیا هموار سازم ، از شما عزیزان علاقمند هم دعوت می کنم در این مسیر به ما بپیوندید تا به کمک هم لحظات خوشی را فراهم کنیم .

اهداف ما
1 .  ایجاد و ارتقاء سایت پارس کاکتوس مطابق با کلاس های جهانی
2 . انتشار اولین نشریه تخصصی کاکتوس و ساکولنت پارسی زبان
3 . ایجاد زمینه های ارتباطی بین تمام علاقمندان این گیاهان
4 . ترجمه و ارائه مقالات علمی روز دنیا 
5 . ایجاد مراکز تفریحی و گردشکری متناسب با موضوع گیاهان مورد علاقه ما
6 . ایجاد نمایندگی های فروش معتبر در سراسر کشور و خدمات فروش آنلاین
7 . سازماندهی علمی گیاه شناسی مطابق با استاندارد روز دنیا
9 . ایجاد بازار کار و زمینه سازی برای صادرات این نوع از گیاهان

مدیر عامل شرکت پارس کاکتوس : کیوان ادریسی

همراه مدیر عامل : 09125203696
تلفن ثابت گلخانه : 02632312376
مسئول گلخانه : 09118344933
ایمیل سایت : parscactus.ir@gmail.com 
ایمیل مدیر سایت : edrisi.keyvan@gmail.com
اینستا گرام : keyvanedrisi

آدرس ما

مسیر 1 از تهران با وسیله نقلیه شخصی : اتوبان تهران به قزوین 3 کیلومتر مانده به پل کلاک بعد از مجتمع فولاد سمت چپ در نقطه A از اتوبان خارج شده و موازی با اتوبان ابتدا از جلوی شهرک امیر المومنین عبور کرده تا به پارک جهان نما برسید و تا نقطه انتهایی جنوب شرقی پارک طبق خط چین قرمز به حرکت خود ادامه بدهید سپس به راست پیچیده تا به درب شرقی برسید آنگاه به داخل یک بلوار به سمت چپ درست روبروی درب شرقی وارد شوید ، در انتهای بلوار طبق خط چین قرمز به میدان جهان نما خواهید رسید و میدان را به سمت راست ( سر بالایی ) می پیچید و وارد بلوار شهید اسکندری می شوید . به حرکت خود ادامه داده و بعد استخر شنا و باشگاه تیر اندازی ( توجه وارد خیابانی که بانک سپهه قرار دارد نشوید) کمی بالاتر نبش خیابان 7 یا شهید علی درخشانی گلخانه پارس کاکتوس قرار دارد . 

 مسیر 2 از تهران با و سیله نقلیه شخصی : چنانچه متوجه نقطه A نشدید و نتوانستید از اتوبان خارج شوید 3 کیلومتر جلوتر زیر پل کلاک بسمت جاده چالوس از اتوبان خارج شده و حدود 700 متر جلوتر بسمت چالوس وارد اولین فرعی سمت چپ بشوید ، نام این مکان ایستگاه شهرداری می باشد ، کمی جلوتر بسمت زاست حرکت کرده و اولین ( سر سوپر مرغ ) دو راهی نیز بسمت راست حرکت می کنید و وارد یک کوچه باریک می شوید ، انتهای کوچه به یک سه راه عجیب بی قانون می رسید که باید حدود 15 متر بسمت چپ حرکت کنید سپس بلافاصله دوباره به سمت چپ رفته ( سر بالایی ) و به مسیذ خود ادامه دهید در انتهای مسیر طبق خط چین قرمز به میدان جهان نما خواهید رسید و میدان را به سمت راست ( سر بالایی ) می پیچید و وارد بلوار شهید اسکندری می شوید . به حرکت خود ادامه داده و بعد استخر شنا و باشگاه تیر اندازی ( توجه وارد خیابانی که بانک سپهه قرار دارد نشوید ) کمی بالاتر نبش خیابان 7 یا شهید علی درخشانی گلخانه پارس کاکتوس قرار دارد . 

 مسیر 3 از تهران به میدان کرج با و سیله نقلیه عمومی : اگر با مترو سفر می کنید در ایستگاه فردیس از مترو خارج شده و با تاکسی به میدان کرج آمده یا در یکی از ایستگاه های میدان آزادی ، فلکه صادقیه ، میدان تجریش یا میدان انقلاب به کرج با وسیله نقلیه عمومی سواری به میدان کرج تشریف بیاورید ، در میدان کرج روبروی سینما سوار تاکسی های خلج آباد شده و در انتهای مسیر یعنی ایستگاه شهرداری پیاده شوید ، در ایستگاه سوار تاکس کلاک بالا شده و بعد استخر شنا و باشگاه تیر اندازی ( توجه وارد خیابانی که بانک سپهه قرار دارد نشوید ) کمی بالاتر نبش خیابان 7 یا شهید علی درخشانی یا ورودی شهرک المهدی پیاده شده و درست سر نبش سمت چپ گلخانه پارس کاکتوس قرار دارد . 

 مسیر 4 از اتوبان بسمت تهران با و سیله نقلیه شخصی : اگر از طرف قزوین یا فردیس یا مهر شهر بسمت ما در حال حرکت هستید بهتر است وارد اتوبان شده و از پل کلاک هم حدود 500 عبور کرده تا به کارخانه صنایع غذایی درنا برسید ، کمی جلو تر از کارخانه درنا یک خروجی از اتوبان قرار دارد ، وارد آن شده تا به یک زیر گذر برسید وارد زیر گذر شده و در انتها بسمت راست پیچیده و از جلوی ورودی شهرک امیر المومنین عبور کرده تا به پارک جهان نما برسید و تا نقطه انتهایی جنوب شرقی پارک طبق خط چین قرمز به حرکت خود ادامه بدهید سپس به راست پیچیده تا به درب شرقی برسید آنگاه به داخل یک بلوار به سمت چپ درست روبروی درب شرقی وارد شوید ، در انتهای بلوار طبق خط چین قرمز به میدان جهان نما خواهید رسید و میدان را به سمت راست ( سر بالایی ) می پیچید و وارد بلوار شهید اسکندری می شوید . به حرکت خود ادامه داده و بعد استخر شنا و باشگاه تیر اندازی ( توجه وارد خیابانی که بانک سپهه قرار دارد نشوید ) کمی بالاتر نبش خیابان 7 یا شهید علی درخشانی گلخانه پارس کاکتوس قرار دارد . 
نويسنده :
تاريخ : 1401/10/11

مشاهده همه موارد در :
...