X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيدکاکتوس و ساکولنت - 3 . راهنمای ارسال عکس و مطلب
آدرس ما : کرج . منطقه کلاک . بلوار خلج آباد . ایستگاه شهرداری . بطرف کلاک بالا . بلوار شهید اسکندری بعد از استخر شنا نبش خیابان 7 یا شهید علی درخشانی یا ورودی شهرک المهدی اولین درب سمت راست درب سفید تلفن 02632302030 همراه 09125203696 کیوان ادریسی

3 . راهنمای ارسال عکس و مطلب

راهنمای ارسال عکس و مطلب 

 

            کسانیکه مایل هستند در معرفی یک گونه گیاه از یک خانواده با ما همکاری کنند٫ و یا می خواهند مطلبی ٫ عکسی برای ما ارسال کنند ٫ می توانند به ترتیب زیر عمل کنند . 

توجه : برنامه office باید روی سیستم شما نصب باشد .   

مرحله اول آماده سازی سایز عکس

1 : ابتدا عکس مورد نظر خود را آماده کنید . 

2 : توجه شود روی عکس نوشته و یا مشمول قانون کپی رایت نباشد .  

3 : روی کامپیوتر خود ذخیره کنید . 

4 : روی عکس ذخیره شده راست کلیک کرده و گزینه  open with رفته و                      microsoft  office picture manager را انتخاب کنید ، تا برنامه فوق اجرا شود . 

5 : سپس از منو های افقی در بالای برنامه در بخش picture گزینه Resize را انتخاب کنید . 

6 :در صفحه جدید در سمت راست بخش  Resize خواهد آمد . آنگاه روی گزینه predefined  width . height را تیک دار کنید . 

7 : بعد از فعال شدن منوی کرکره ایی زیر آن گزینه web - small ( 448 . 336 ) px را انتخاب کنید . 

8 : در این مرحله زیر همان بخش دکمه ok را کلیک کنید . 

9 : با این عمل سایز عکس تمامی شما عزیزان یکسان و استاندارد خواهد شد . 

10 : و در آخر از منوی افقی بالا مسیر File گزینه save as را انتخاب کرده و بعد از نام گذاری عکس استاندارد شده خود را در هر پوشه مورد نظر خود ذخیره کنید .  

توجه : آن دسته از عزیزانی که از کار با نرم افزار های گرافیکی ویرایش عکس آگاهی دارند . سایز عکس ها نباید 400 پیکسل بیشتر شود و در صورت علاقه مندی می توانند از لوگوی سایت در گوشه سمت چپ عکس هایشان استفاده کنند . تا از این سایت که متعلق به همه شماست حمایت کنند .  

لوگوی سفید   

        

     مرحله دوم آپلود تصاویر 

1 : ابتدا وارد آپلود سنتر سایت شوید ، روی لینک زیر کلیک کنید :  

http://www.freeupload.ir/

2 : سپس با کلیک روی Browser به آدرس عکس آماده شده بالا رفته و آن را انتخاب کنید . 

3 : بعد از انتخاب روی دکمه شروع آپلود کلیک کنید . 

4 : چند دقیقه منتظر باشید تا آپلود تمام شود . 

5 : وقتی آپلود تمام شد و آدرس لینک ها مشخص شد ، روی آدرس کلیک کرده تا عکس باز شود سپس روی عکس راست کلیک کرده گزینه کپی را انتخاب کرده و در صفحه ارسال مطلب سایت پارس کاکتوس در محل دلخواه راست کلیک پیس می کنیم . 

مرحله سوم ارسال عکس  و مطالب 

1 : برای ارسال عکس و مطالب گونه مورد نظر ابتدا وارد سایت پارس شده و از منوهای افقی آبی رنگ بالا روی ارسال مطلب کلیک کنید . 

۲ : بعد از باز شدن صفحه ارسال مطلب سایت ابتدا روی آیکون درج/ویرایش تصویر کلیک کرده تا صفحه ارسال عکس باز شود . 

3 : بعد از باز شدن صفحه Insert Image خانه آدرس تصویر را کاملا پاک کرده و سپس از صفحه عکس آپلود شده آدرس لینک مستقیم را کپی کرده و در درون مستطیل آدرس تصویر بگذارید . توجه مراقب باشید کلمه http://w  دوبار پشت سر هم قرار نگیرد . 

4 : سپس در بخش متن جایگزین نام عکس خود را هم به انگلیسی ، هم به فارسی تایپ کنید ( این عمل کمک می کند تا در موتور های جستجو مثل گوگل .... عکس شما راحتر دیده شود ) 

5 : بعد از درج نام در منوی کرکره ایی تراز ، گزینه میانه را انتخاب کنید . تا عکس شما درست در میان مطلب ارسالی قرار بگیرد . 

6 : چون شما عکس خود را در میانه تراز انتخاب کردید ، فاصله بندی افقی و عمودی را هر کدام 5 تایپ کنید و پهنای کادر هم نیاز نیست و روی دکمه ثبت کلیک کنید . 

7 : کمی صبر کنید و بعد از وارد شدن عکس شما درون صفحه ارسال مطلب با زدن دکمه اینتر به زیر عکس رفته و مطالب خود را تایپ یا از فایل افیس خود کپی کنید .

8 . برای ارسال معرفی واریته ، شما می توانید عکس واریته مورد نظر خود را با یک برنامه گرافیکی در زیر یکی از قاب های افقی یا عمودی زیر قرار دهید . ( بدون تغییر ابعاد قاب ها )


  
  

9 : اگر عکس شما مربوط به معرفی یک گونه از خانواده های کاکتوس و یا ساکولنت بود . انوقت سر فصل های زیر از اینجا کپی کرده و زیر عکس خود در ارسال مطلب بگذارید : 

 

نام علمی زیر گروه  : 

نام علمی خا نواده

نام علمی و ا ریته  :  

وطن اصلی

مشخصات

شکل گل

رنگ گل

زمان گلدهی

میوه

کشت : 

تحمل دما

نور مناسب

زمان آبیاری

خاک و کو د

انتشار

امراض :   

سپس بطور خلاصه و دقیق به شرح آن بپردازید . تا تمام گونه های معرفی شده از سایز عکس و سرفصل مطالب یکسان و استانداردی برخوردار شوند .  

9 : در صورتی که قصد معرفی گونه ایی را داشتید و خانواده آن در اینجا ثبت نبود . در عنوان ارسال مطلب بنویسید . جدید و سپس نام علمی لاتین آنرا تایپ کنید . 

10 : و اگر خانواده گیاه مورد نظرتان موجود بود در عنوان نام علمی به لاتین رانوشته و در مستطیل پائین در مربع جلوی نام خانوده تیک بزنید تا در خانواده فوق ثبت شود . 

11 : در قسمت ثبت بعنوان پست ثابت ، اگر می خواهید فقط در موضوع دیده شود را تیک بزنید . 

و اگر می خواهید فقط در صفحه اول دیده شود گزینه ، نمایش در صفحه اول را تیک بزنید. و اگر می خواهید در هر دو مکان دیده شود هر دو را تیک بزنید .  

توجه : در صورتی که مطالب ارسالی شما مربوط به یک گونه از یک خانواده از کاکتوس و ساکولنت ها نبوده و مثلا عکس و توضیحاتی از گلخانه شخصی خودتان است . در مستطیل بزرگ زیر صفحه ارسال مطلب درون هر مربع کوچیکی را که دوست دارید مطلب شما در انجا هم نمایش داده شود میتوانید تیک بزنید . مثلا  کلکسیونر ها  ، علاقمندان ، عکس های ارسالی از ایران ، و یا هر موضوع دیگری که مرتبط بوده و شما دوست دارید مطلب شما در آنجا نمایش داده شود را تیک بزنید .


ضمنا برای رفع ایرادات و سوالات شما نحوه ی ارسال عکس ها را طی یک فایل Word  برای شما آماده کرده ایم که میتوانید دانلود کرده و عکس های خود را ارسال کنید


برای دانلود کلیک کنید 


نويسنده :
تاريخ : 1348/10/11

بازديد ها : بار

فيس بوک ما