X
کاکتوس و ساکولنت - تا یار که را خواهد و میل به که باشد
آinstagram@parscactus.co

تا یار که را خواهد و میل به که باشد

به نام خدا
         در یکروزبهاری ، در هوایی دل انگیز و در حالی که آسمان پر ابر جلوی انوار طلایی تشعشات خورشید را گرفته بود تا مبادا خاطر مهمانان ما را آزرده کند ، سومین همایش سراسری علاقمندان به کاکتوس و ساکیولنت برگزار شد .
         و در حالی که پایتخت سیاسی کشور در تب و تاب برگزاری نمایشگاه گل و گیاه تهران ملتهب بود و گروهی از تجار شهر در آنجا حضور داشتند و بازار داد و ستد بسیار داغ بود  ، این طرف در پایتخت کاکتوس کشور ( کرج ) بزرگان پرورش دهنده و کلکسیونر بهمراه خیل زیادی از علاقمندان و اعضای سایت آمده بودنند تا عشق و علاقه خود را به این گیاهان ابراز کنند و در باغی زیبا و آرام مراسم عاشقانه خویش را بدور از هر گونه مباحث تجاری برگزارکنند .
        جالب است بدانید استاد عزیزم جناب آقای سهراب ابوالحسنی باغ زیبایش را اختیار ما گذاشته بود فقط به یک شرط که مبادا در ذهن مردم تداعی شود این حرکت تبلیغاتی است و حتی درب گلخانه هایش را بست که مبادا رسالت آموزشی و عام المنفعه بودن این مراسم خدشه دار شود ، و قتی چنین میزبانی باشد دیگر تکلیف مهیمانانی که خود را به مراسم رساندند مشخص است که چه کسانی خواهند آمد .
         از متشخص ترین مهمانهایی که با وجود مشغله فراوان خود را به این مراسم رساندند ، باید از استاد امیر ارضاء مرد شماره یک کاکتوس ایران ، استاد کاووس نثاری ، استاد کلکسیونر مرتضی طاهری و ......... نام ببریم که با حضور خود باعث افتخار و اعتبار ما شدنند و از این بابت از ایشان کمال تشکر را داریم .  
          از دیگر مهمانان بسیار سر شناس باید از آقای مصطفی موحدی نماینده خانواده موحدی که در حال حاضر بی تعارف می شود از آنها بعنوان بهترین کلکسیونر کشور نام برد نیز حضور داشتند و صد البته با اخلاق بسیار والا و بدور از هر گونه تکبر و خودخواهی به تایید همه دوستانی که با این خانواده در ارتباط هستند  نوید آینده ایی روشن در جامعه علاقمندان به کاکتوس و ساکیولنت را می دهد .
  

      و اما باید تشکر و یژه داشته باشم از آقایان سید محمد جواد درخشانی ، عباس صرامی سید مهدی میر یزرگی ، علی افشار ، داریوش شرهی ، کریم دهقانی ، ابوالفضل سنایی ، نادر مددی ، محمد رضا قره باغی ، بابک محمدی ، بهنام خدابخشی ، سید محمد موسوی ، حسن انوشیروان و دیگر عزیزان شرکت کننده که با حضور خویش ما را دلگرم به ادامه راهمان کردنند .

 
         این مرد خوش تیپ هم که شباهت به دامادها دارد دوست عزیزم مهدی میر بزرگی است که در امر آموزش به کمک ما آمدو همه داشته های خود را در طبق اخلاص قرار داده و در اختیار علاقمندان گذاشت که همکاری ایشان با ما قابل ستایش است و تشکر ، صد البته زیر دست استاد فریدون کاظمی همچین شاگردی قابل پیش بینی بود و از این بابت از ایشان هم سپاسگزاریم .
و اما گزارش کوتاهی ازبرگزاری گردهمایی

     از ساعات اولیه بامداد عزیزان علاقمند از شهرهای دور و نزدیک تشریف آوردند ، اولین کس آقای پوریا حمیدی بود که قبل از آواز خروس همسایه به ما افتخار دادنند و کم کم دوستان دیگر هم وارد شدند و بعد از مختصر پذیرایی در محل برگزاری منتظر شدند ....


   

مراسم ابتدا با صحبت های شیرین جناب وکیل العضا ، آقای سنایی آغاز شد که طبق معمول خوش آمد گویی به حضار بود و ذکر مشروح مراسم ......


       سپس سخنرانی کوتاهی از جانب آقای پوریا حمیدی صورت گرفت تا میهمان جا ما هم ملحق شده و ادامه مراسم با حضور همه ادامه یابد و با پیوستن استاد ارضاء و جناب آقای موحدی شور تازه ایی جریان گرفت .
و بلافاصله مراسم تجلیل از بزرگان و اساتیدکاکتوس ایران آغاز شد که که لوح تقدیری نیز از جانب همه علاقمندان به پاس سالها زحمت و مرارت این عزیزان به انها اهدا شد .    در مرحله بعدی جناب استاد خوش سخن کاووس نثاری باسالها تجربه به ایراد سخنرانی پرداختند که موضوع مورد بحث مضرات گیاهان وارداتی در صنعت پرورش کاکتوس ایران بود .

 


بعد از سخنرانی استاد نثاری جناب آقای میر بزرگی دوست عزیزم به ایراد سخنرانی پرداختند با عنوان چرا کاکتوس باید وارد این کشور شود ،که دلایل منطقی طرفداران واردات را ارائه داد و سپس بنده خدمتگزار عرایض خود را با عنوان لزوم تشکیل ان جی او ، بازاریابی الکترونیک و صادرات چمدانی به سمع حضور حضار رساندم و همچنین از آقای حسن انوشیروان دعوت شد تا در مورد احداث باغ مادری گیاه اپونتیای خویش توضیحاتی ارائه دادند . 


       با خاتمه عرایض بنده مراسم صبح پایان پذیرفت و از مهمان گرامی جهت پذیرایی و صرف نهاری مختصر دعوت شد تا در بعد ظهر مراسم اصلی که همان بحث آموزش بود آغاز گردد .مراسم ظهر بعد از نهار و استراحت حضار آغاز شد ، بعد از آغاز برنامه توسط جناب سنایی در ابتدا بنده با بضاعت اطلاعاتی کم خود به آموزش اصول اولیه نگهداری کاکتوس ها در منازل پرداختم .


سپس آقای مهدی میر بزرگی به آموزش کشت بذر پرداختند که بسیار کامل و جامع ایراد شد .


       بعد از اتمام مبحث آموزش کشت بذر ، و چند دقیقه ایی استراحت از دوست عزیزمان جناب آقای احمد بزرگی ( هنرپیشه نقش های کنلل روس ) دعوت به صحبت و خواندن آواز شد که ایشان یک آواز به سبک اپرا به دوزبان آذری و روسی خواندن که در نوع خود جالب بود .


      سپس بخش دوم آموزش یعنی انواع پیوند زنی ( روی پایه های خیاری و نقره ایی ، اچینوبسیس و همچنین افوربیا لاکتی ) به حضار آموزش داده شد .
و بلاخره انتهای برنامه ها که به گفته همه دوستان در جوی آرام و دلنشین به پایان رسید و پرسش و پاسخ های دوستان عزیز .و هنگام ترک ، دوستان بازدیدی از گلخانه پارس کاکتوس داشتند که بسیار مورد توجهشان قرار گرفت .
       مراسم گردهمایی سوم هم تمام شد و ما ماندیم و آرزوهای مان و برنامه ریزی برای آینده ایی بزرگ و روشن که انشالله بزودی شاهد گسترش ایده ها و متعالی شدن اهداف خود خواهیم شد .

 


نويسنده :
تاريخ : 1398/10/11

مشاهده همه موارد در :
...